اخبار

مشاور اقتصادی استاندار کردستان: بروکراسی دست و پاگیر اداری، روند توسعه کردستان را به شدت با مانع مواجه کرده است

مشاور اقتصادی استاندار کردستان:  بروکراسی دست و پاگیر اداری، روند توسعه کردستان   را به شدت با مانع مواجه کرده است

مشاور اقتصادی استاندار کردستان گفت: به دلیل بروکراسی سخت‌گیرانه و مانع‌تراشی‌های ناشی از نگاه سلیقه‌ای کارشناسان برخی ادارات شاهد کندشدن روند توسعه سرمایه‌گذاری در کردستان هستیم و باید این مشکل با آموزش رفع شود.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: بایزید مردوخی عصر امروز در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان کردستان که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: آرزو می‌کنم که شخصی همچون دکتر علی ربیعی سکان‌دار توسعه کردستان شود.

وی افزود: راه برای توسعه کردستان هموار شده است و منابع طبیعی و فراهم‌بودن زیرساخت‌های آب و برق  این امر را محقق کرده است.

مردوخی خاطرنشان کرد: با وجود سدسازی‌های گسترده و سرمایه‌گذاری کلان در مبحث سامانه‌های انتقال آب، متأسفانه کشاورزی استان از این امر نصیب آنچنانی نبرده است و زمین‌های دیم این استان کمترین بهره را از این منابع داراست .

وی افزود: پروژه‌های انتقال آب با میلیاردها تومان اجرایی شده است اما حداقل سرمایه‌گذاری در آبی‌کردن زمین‌های دیم صورت گرفته است.

مشاور اقتصادی استاندار کردستان اعلام کرد: با اختصاص منابع آبی استان به زمین‌های دیم کردستان می‌توانیم توسعه کشاورزی در این منطقه و به تبع آن توسعه اشتغال و افزایش درآمد سرانه مردم این استان را فراهم کنیم.

مردوخی افزود: متأسفانه به دلیل بروکراسی سخت‌گیرانه در بدنه ادارات استان شاهدکندشدن روند سرمایه‌گذاری در استان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: برای رفع این مشکل نیازمند افزایش آموزش‌ها در بین کارمندان دستگاه‌های مختلف و اجرای کاری زیربنایی در نظام تدبیر استان هستیم.

۲۰ اسفند ۱۳۹۵ ۲۲:۳۵
تعداد بازدید : ۸۰

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید