اخبار

همزمان با گرامیداشت روز ملی صادرات؛ صــادرکنندگان نمونه کردستــان تجلیل شدند

همزمان با گرامیداشت روز ملی صادرات؛  صــادرکنندگان نمونه کردستــان تجلیل شدند
تجلیل از تعاونی 1368 لبن دوش غرب"بفرین"

صادرکنندگان نمونه کردستان دیروز در مراسم گرامیداشت روز ملی صادرات در سنندج تجلیل و قدردانی شدند.

در این مراسم که مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان نیز حضور داشت استاندار کردستان گفت: با رایزنی های صورت گرفته در آینده نزدیک مرز سیرانبند بانه با صدور مجوز دولت مرکزی عراق  رسمیت خواهد یافت و ظرفیت های جدید برای صادرات به کشور عراق فراهم می شود.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: عبدالمحمد زاهدی با بیان اینکه  وابستگی به نفت نخستین بیماری اقتصاد ما است افزود: در دنیای رقابتی امروز، اقتصاد تک محصولی آسیب‌پذیر خواهد بود و به همین دلیل است که دیگران به سادگی می‌توانند اقتصاد ما را به چالش بکشانند.

زاهدی خاطر نشان کرد: در حال حاضر در درون سازمان اوپک به گونه‌ای با ما برخورد می‌کنند که آسیب ببینیم و دولت عربستان، دارایی ملت خود را به بهای مقابله و ضربه زدن به ایران به تاراج گذاشته است .

استاندار کردستان تصریح کرد: این مسئله ناشی از وجود اقتصاد تک محصولی است و در این رابطه دولت و مجلس و سایر نهادها، باید تلاش کنند وابستگی به نفت خام را کاهش دهند.

زاهدی در ارتباط با بخش خودرو سازی کشور؛ دلالی و رقابتی نبودن را از جمله مشکلات این بخش از اقتصاد کشور ذکر کرد و اظهار داشت: تعرفه بالای خودرو، زمانی اثرگذار است که بخش خودروسازی رقابتی باشد، اما در حال حاضر اینگونه نیست.

وی اظهارداشت: تضعیف شدید بخش خصوصی در ایران یکی دیگر از بیماری های اقتصادی کشور است که متاسفانه در حال حاضر این بخش جایگاه جدی و اثرگذاری در چرخه اقتصادی کشور ندارد.

استاندار کردستان با بیان اینکه بروکراسی و مقررات دست و پاگیر در کشور، مانع بزرگی بر سر راه تولید و صادرات هستند خاطر نشان کرد: باید در برنامه ششم توسعه و قانون بودجه سال 1395 به مقوله حذف این مقررات و افزایش اختیارات منطقه‌ای توجه شود.

زاهدی در پایان گفت: به طور قطع به تغییرات اساسی در ساختار اقتصاد کشور نیاز داریم .

شایان ذکر است در پایان این مراسم از 7 صادر کننده نمونه استان از جمله شرکت تعاونی شماره 1368 لبن دوش غرب با نام تجاری "بفرین" تجلیل به عمل آمد.

۲ دی ۱۳۹۴ ۰۸:۵۷
تعداد بازدید : ۷۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید