اخبار

مدیر کل کار کردستان با حضور معاون رئیس جمهور:

اشتغال بانوان؛ اولویت سیاست های حمایتی بازارکار در دولت تدبیر و امید است

اشتغال بانوان؛ اولویت سیاست های حمایتی بازارکار در دولت تدبیر و امید است
مدیرکل کار کردستان در دوازدهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که به ریاست استاندار کردستان و با حضور دکتر ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد با اشاره به اینکه یکی از جامعه های هدف که در این دولت مورد حمایت ویژه بوده جامعه بانوان است، اظهار داشت: با تأکید استاندار کردستان بیشتر سیاست‌های حمایتی فعال بازار کار به بانوان اختصاص داده شده و آمارها هم نشان از عزم جدی بر این مسئله است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: برهان صلواتی با اشاره به سیاست های فعال بازار کار در خصوص بانوان، گفت: در بحث کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی از ۱۵۹۵ نفر کارورز که قرارداد منعقد کرده اند۱۰۹۳ نفر از بانوان بودند.

صلواتی اظهار داشت: در طرح یارانه دستمزد از ۵۹۹۰ قرارداد منعقده ۳۰۱ نفر از بانوان و در بحث معافیت بیمه کارفرمایی نیز از ۴۲۷ نفر، ۳۰۸ نفر از بانوان بوده اند همچنین در بحث تسهیلات مشاغل خانگی نیز از سال ۹۰ الی ۹۸ از ۸۸ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی ۷۳ میلیارد تومان به بانوان اختصاص یافته است یعنی از ۱۸۸۵۴ پرونده ۱۵۶۴۹ پرونده مربوط به بانوان بوده است.

مدیرکل کار کردستان با بیان اینکه در سالجاری ۲۲۱ پرونده به مبلغ ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی پرداخت شده است گفت: از این تعداد ۱۸۴ پرونده به مبلغ ۳ میلیارد تومان به بانوان پرداخت شده است.

صلواتی همچنین در خصوص طرح پیاده سازی الگوی توسعه مشاغل خانگی  با بیان اینکه این طرح با هماهنگی جهاد دانشگاهی و به صورت پایلوت در استان کردستان اجرا شده اظهار داشت: تعداد افراد مشمول این طرح که ثبت‌نام شده‌اند ۲۶۰۴ نفر بوده که از این تعداد ۲۱۷۶ نفر از بانوان کردستانی در قالب ۷۴ شرکت پشتیبان ساماندهی، و ضمن آموزش‌های لازم به بازار کار وصل شده‌اند.

مدیرکل کار کردستان با اشاره به تاکیدات استاندار کردستان در خصوص اطلس زنان کارآفرین و شاخص استان، گفت: پیشنهاد تالیف اطلس زنان کارآفرین و شاخص به وزارت کار داده شده و در حال تدوین این اطلس هستیم همچنین زنان سرپرست خانوار و کارآفرینان موفق را در قالب این اطلس  معرفی خواهیم کرد و این می‌تواند الگویی برای سایر استان‌های کشور نیز باشد.

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۰۵
تعداد بازدید : ۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید