اخبار

مدیرکل کار کردستان:

برنامه های عدالت محور اقتصاد جمهوری اسلامی از مسیر تعاونی های کارآمد قابل تحقق است

برنامه های عدالت محور اقتصاد جمهوری اسلامی از مسیر تعاونی های کارآمد قابل تحقق است
مدیرکل کار کردستان صبح امروز در جلسه شورای اداری این اداره کل که با حضور معاون وزیر کار در سنندج برگزار شد با اشاره به برنامه‌های عدالت‌محور اقتصاد جمهوری اسلامی گفت:این مهم از رهگذر تشکیل تعاونی های کارآمد و اثربخش قابل تحقق است. 


 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: برهان صلواتی در این نشست استان کردستان را نه استان محروم بلکه سرشار از استعداد های درخشان، نخبگان، مواهب الهی و.... دانست و اظهار داشت: مجموعه این ظرفیت های بی بدیل می تواند در صورت مدیریت بهینه و ایجاد تعاونی های اشتغال زا و موفق، کردستان را در ردیف استانهای توسعه یافته قرار دهد.

 صلواتی سپس با اشاره به ۱۷۷۷ تعاونی فعال و در دست اجرا در کردستان، افزود: بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر عضو و بالغ بر ۱۶ هزار شغل از طریق این تعداد تعاونی‌ شکل گرفته است.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی میزان صادرات محصولات سوختی و غیر سوختی تعاونی های کردستان را ۲۹ هزار و ۹۵۰ هزار دلار ذکر کرد و اظهار داشت: تاکنون از ۱۸ هزار و ۱۲۵ واحد مسکن مهر؛ ۱۵۷۲۱ واحد به اعضا واگذار شده و بالغ بر ۲۴۰۰ واحد نیز در حال فرایند تکمیل و راه‌اندازی است.

 صلواتی به تفاهمنامه‌ای منعقد شده اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان با بانک توسعه تعاون، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری، بهزیستی، میراث فرهنگی، دانشگاه کردستان، جهاددانشگاهی، آموزش و پرورش و... اشاره کرد و گفت: هدف از این تفاهم نامه ها تشکیل تعاونی های کارآمد با رویکرد تجاری سازی ایده های مبتنی بر تعاون و مشارکت های مردمی است که در کردستان با روند رضایت بخشی شروع و در حال پیشرفت است.

 

 

 

 

 

 

۱۲ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۳۱
تعداد بازدید : ۶۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید