اخبار

رویکرد برنامه های اشتغالزایی کردستان، ترویج ایده های کارآفرینی و حمایت از کارآفرینان است

رویکرد برنامه های اشتغالزایی کردستان، ترویج ایده های کارآفرینی و حمایت از کارآفرینان است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح امروز در دیدار با معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان، رویکرد برنامه های اشتغالزایی در کردستان را ترویج خلاقیت و کارآفرینی ذکر کرد و گفت: این روند به حمایت از کارآفرینان واقعی منجر شده است.


 


به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: برهان صلواتی در همین راستا با اشاره به اقدامات صورت گرفته در هفته جهانی کارآفرینی امسال در کردستان، گفت: این اقدامات نسبت به سالهای گذشته متفاوت بوده و رویه و مسیر کارآفرینی در استان را به سمت پویایی و امیدواری بیش از پیش کارآفرینان سوق داده است.

صلواتی با بیان اینکه در قالب ۳۸۵۰ دقیقه مصاحبه رادیو تلویزیونی، کارآفرینان و دستاوردهای آنان رسانه ای و ترویج شده است، اظهار داشت: همزمان با این مناسبت ملی و جهانی؛ دیدار کارآفرینان استان با استاندار و نشست فعالان حوزه کارآفرینی به منظور تبادل نظر پیرامون مسائل و چالش های پیش روی کارآفرینی در استان برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان سپس با بیان اینکه راهبردها در بخش تعاون استان به سمت کارآفرینی سوق داده شده، افزود: رویداد کرسی تعاون، سمینار رازها و استراتژی های کارآفرینی و رویداد باشگاه تعاون با حضور مدیران موفق تعاونی ها، نخبگان و اساتید دانشگاهی  از جمله اقداماتی بود که در این راستا تدوین و اجرایی شد.

وی همچنین به تلاش های صورت گرفته در زمینه تعریف اکوسیستم چرخه کارآفرینی اشاره کرد و گفت: این اقدام باعث می شود حوزه کارآفرینی استان همچون طرح تکاپو، روند رو به توسعه به خود گیرد.

در این نشست بهروز زارعی عضو هیئت علمی دانشگاه کارآفرینی دانشگاه تهران هم حوزه کارآفرینی را نیازمند مطالعه مجدد با معماری جدید دانست و گفت: این مهم به پویایی و تکمیل بیش از پیش اکوسیستم کارآفرینی کمک می کند.

 زارعی اظهار داشت: مشکلات  امروز جامعه و کمبودهای منابع مادی می طلبد تا نقشه و برنامه مشخصی برای اکوسیستم کارآفرینی تعریف و اجرا شود.

 

۷ دی ۱۳۹۸ ۱۴:۵۱
تعداد بازدید : ۸۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید